Farní kostel Nejsvětější Trojice v Malé Morávce

Kostel Nejsvětější Trojice je pozdně barokní stavba z let 1790–1793. Je součástí areálu hřbitova a fary. Podélná loď je na východě zakončena odsazeným kněžištěm a obdélnou sakristií, nad hlavním vstupem je věž původně završená zvoncově-mansardovou střechou, kterou dnes nahrazuje jednoduchá stříška. Hlavní oltář zdobí obraz Nejsvětější Trojice od vídeňského autora Johanna Franze Greipela. Pravý boční oltář sv. Kříže vytvořil Andreas Koschatzky, levý zasvěcený sv. Janu Nepomuckému původně zdobil obraz Dominika Kindermanna. Původní varhany pocházely z dílny Josefa Staudingera z Andělské Hory. Roku 1843 je nahradily jiné od Floriana Geisslera z Arschen, které byly roku 1915 opět vyměněny za nové, pocházející ze slavné krnovské firmy bratří Riegrů. Ze zvonů umístěných ve zvonici dva najdeme v moráveckém kostele dodnes. Třetí zvon byl zřejmě zrekvírován za první světové války. Ve třicátých letech 20. stol. byl kostel doplněn dalšími třemi zvony, které však byly opět zabaveny během druhé světové války. V současnosti je v kostele pouze historický, památkově chráněný zvon, který byl před několika lety elektrifikován.